از کجا شروع کنم؟

بیاید شروع کنیم!

 

 

 

 

کاربران گرامی؛

اگر تا به حال کد بورسی نداشته اید و یا مراحل ثبت نام در سامانه سجام را انجام نداده اید، در هر کجای ایران و در هر مکانی که هستید، می توانید گام به گام مطابق فرآیند پایین، که توضیحاتش به تفصیل آمده است، به آسانی کلیه مراحل ثبت نام در سامانه سجام را انجام داده و در صورت نداشتن کد بورسی، آن را دریافت کنید، سپس عضو کارگزاری نگاه نوین شوید.

 

 

 

 


 

پیشنهاد طلایی ما جهت سجامی شدن و عضویت در کارگزاری

 

 

گام اول) سجامی شدن

 

ثبت نام در سجام

ابتدا با کلیک بر روی «سجام»، اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنید. بعد از ثبت اطلاعات کد پیگیری ۱۰ رقمی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود.

 

 

احراز هویت الکترونیکی (غیرحضوری)

پس از دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام، می توانید با انتخاب قسمت «احراز هویت الکترونیکی» به صورت غیرحضوری در کوتاه‌ترین زمان سجامی شوید.

 

 

یادآوری:

  • سجامی شدن دارای دو مرحله است، ثبت اطلاعات در سامانه سجام و احراز هویت؛
  •  سجامی شدن تنها مختص افرادی که می‌خواهند کد بورسی دریافت کنند نیست. چنانچه دارای کد بورسی هم باشید، باید مراحل سجامی شدن را طی کنید. جهت انجام کلیه امور غیرحضوری در بازار سرمایه نیازمند گذراندن مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت (سجامی شدن) هستید.
  • توجه داشته باشید احراز هویت الکترونیکی سجام فقط برای اشخاص بالای ۱۸ سال ممکن است. چنانچه سن مشتری زیر سن قانونی باشد، ولیِ شخص باید پس از ثبت اطلاعات فرزندش در سامانه «سجام» با در دست داشتن مدارک هویتی خود و مدارک فرزند به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و احراز هویت سجام فرزند خود را انجام داده و مراحل سجامی شدن را تکمیل نماید. درصورت نداشتن کد بورسی، پس از تکمیل فرآیند سجام، کد معاملاتی فرزند شما از طریق پیامک ارسال می شود.

گام دوم) عضویت در کارگزاری

 

در این مرحله همه مشتریان شامل افرادی که به تازگی کد بورسی دریافت کرده اند (از طریق ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت الکترونیکی و یا از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت) و همچنین اشخاص سجامی که از قبل کد بورسی داشته اند و برای اولین بار قصد دارند عضو کارگزاری نگاه نوین شوند و همینطور مشتریان قدیمی کارگزاری جهت به روزرسانی اطلاعات قبلی خود، می‌توانند با مراجعه به «ثبت‌نام غیرحضوری» و با تایید اطلاعات منتقل شده از سامانه سجام، در کوتاه‌ترین زمان، بدون حضور در محل کارگزاری و به صورت رایگان، با تکمیل مراحل ثبت نام غیرحضوری و دریافت رمز عبور سامانه های معاملاتی از طریق پیامک، مشتری کارگزاری نگاه نوین شوند.

 

 

یادآوری:                                                        

  • درنظر داشته باشید، استفاده از سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری هم برای افرادی که می خواهند برای نخستین بار عضو کارگزاری نگاه نوین شوند و هم برای مشتریان قدیمی کارگزاری که تمایل دارند اطلاعات قدیمی خود را به روزرسانی کنند، می‌باشد.
  • مشتریان قدیمی که قبلا در کارگزاری ثبت نام کرده بودند، می بایست جهت به روزرسانی پیش از ورود به سامانه با شماره پشتیبانی درج شده در سامانه (41562000-021 داخلی 302 و 316) تماس بگیرند.
  • استفاده از این سامانه "هیچ محدودیت سنی ندارد"، هر شخصی که سجامی باشد می تواند وارد این سامانه شود.
  • برای ورود به سامانه، شرط سجامی بودن (شامل دو مرحله ثبت اطلاعات در سجام و احراز هویت سجام) الزامیست. با وارد کردن شماره همراه ثبت شده در سامانه سجام و شماره ملی خود، می توانید وارد سامانه ثبت نام غیرحضوری شوید.
  • از جهت اینکه کلیه اطلاعات کاربران از سامانه سجام به صورت اتوماتیک وارد سامانه ثبت نام غیرحضوری مشتریان می شود، اگر مایل به تغییر شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل، اطلاعات هویتی و مالی، بانکی و سایر اطلاعات خود هستید، ابتدا وارد سامانه «سجام» شوید، از قسمت ویرایش اطلاعات و یا تغییر شماره تلفن همراه، تغییرات مورد نظر را انجام دهید و سپس وارد سامانه ثبت نام غیرحضوری شوید.
  • اگر دارای لینک های اختصاصی ثبت نام در کارگزاری (لینک های شعب) هستید، جهت ورود به سامانه غیرحضوری از کپی کردن یا تایپ لینک بپرهیزید و جهت جلوگیری از ثبت‌نام اشتباه، سعی کنید با کلیک کردن بر روی لینک شعبه مورد نظر وارد سامانه ثبت نام غیرحضوری شوید.